piątek, 31 marca 2017

Co się ze mną działo i ZAPOWIEDZI CZYTELNICZE na kwiecieńWitam was po całym miesiącu. Działo się podczas niego dużo, ale w końcu udało mi się wszystko ogarnąć. Najpierw nauka, potem rekolekcje i na koniec zepsuty komputer, który w końcu dotarł, ale muszę na niego uważać. Jednak jak ktoś czytał na instagramie, od kwietnia mocno zabieram się za tego bloga i robię z nimi ile tylko się da. Teraz zapraszam na kilka zapowiedzi czytelniczych, które mają premierę w przyszłym miesiącu i uważam je za intrygujące.
1. Co przyniesie wieczność, Jennifer L. Armentrout

Dla niektórych cisza jest bronią, ale Mallory „Myszce” Dodge służy ona jako pancerz ochronny. W dzieciństwie nauczyła się, że lepiej jest zachować milczenie. I choć minęły już cztery lata od kiedy jej koszmar się skończył, dziewczyna zaczyna się martwić, że strach będzie ją paraliżował do końca życia.
Teraz, po latach indywidualnego nauczania pod troskliwym okiem przybranych rodziców, Mallory musi się zmierzyć z nowym wyzwaniem – ostatnią klasą w publicznej szkole średniej. Żaden ze scenariuszy, które sobie stworzyła, nie zakładał, że pierwszego dnia nauki wpadnie na Ridera Starka, niewidzianego od lat przyjaciela i opiekuna.Dziewczyna uświadamia sobie, że ich więź przetrwała. Okazuje się jednak, że nie tylko Mallory zmaga się z demonami przeszłości. Widząc, że życie wymyka się Riderowi spod kontroli, staje ona w obliczu wyboru pomiędzy dalszym milczeniem, a walką o kogoś, kogo kocha, o życie, jakiego pragnie, i prawdę, która musi zostać ujawniona.

Książka zapowiada się na bardzo ciekawą pozycję i chętnie po nią siegnę, ale czy starczy mi na to środków? 
Premiera 11 kwietnia. 

2. Luonto, Melissa Darwood

Podczas trzęsienia ziemi siedemnastoletnia Chloris zostaje uratowana przez monstrualne ptaszysko. Orzeł jest Homanilem - dwudziestoletnim chłopakiem o imieniu Gratus. Zabiera dziewczynę do Luonto - osady, będącej odpowiednikiem biblijnej arki. Homanile żyją pod ludzką postacią, lecz gdy do głosu dochodzą silne emocje, ulegają przemianie w zwierzęta. 
Między Chloris a Gratusem rodzi się zakazane uczucie. Jaką misję mają do spełnienia Homanile? Czy związek człowieczej dziewczyny z Homanilem ma szansę na przetrwanie? 
Koniec świata nadchodzi. Żywioły pragną zemsty.A może nic nie jest takie, jakim się wydaje...
Wolisz poznać gorzką prawdę czy upajać się słodkim kłamstwem?Powieść wydaje się być jedną z naprawdę świetnych pozycji. Również ta cudowna okładka zachęca do przeczytania. Kto chciałby mieć tę książkę na swojej półce?
Premiera 26 kwietnia.

3. Tysiąc pięter, Katharine McGee

Manhattan. Rok 2118. Sercem Nowego Jorku jest tysiącpiętrowa Wieża dla wybranych. Jest tam wszystko, czego potrzeba do życia. Im ktoś bogatszy, tym wyżej może mieszkać.
Avery jest zaprojektowaną genetycznie idealną siedemnastolatką. Wraz z bogatymi rodzicami i przybranym bratem Atlasem mieszkają na tysięcznym piętrze Wieży. Sekret Avery polega na tym, że Atlas jest dla niej kimś więcej niż tylko bratem. Kocha się w nim również jej przyjaciółka Leda. Jednak jest to nieszczęśliwe uczucie, które wpędza ją w uzależnienie. Sytuację dziewczyny komplikuje podejrzenie, że coś dziwnego łączy jej ojca z Eris, koleżanką Ledy mieszkającą na jednym z niższych pięter. Nikt z bohaterów nie zdaje sobie sprawy, że jest ktoś, kto zna ich tajemnice i może je wykorzystać do swoich celów.
Romanse, sekrety i pogoń za bogactwem – niczym w serialu "Plotkara" – tworzą bombę tykającą w sercu Wieży. Jak daleko można się posunąć, by zdobyć to, czego się pragnie?

Po tym opisie spodziewam się wielkiego kaca książkowego. Bardzo chciałbym przeczytać tę powieść, ale wątpię czy uda mi się ją kupić.
Premiera 26 kwietnia.

4. Imeprium burz, Sarah J. Maas

Nad Erileą gęstnieją czarne chmury. Erawan zbiera swoje złowrogie siły, by zadać światu ostateczny cios. Aelin Galathynius staje z nim do walki, by bronić królestwa i swoich bliskich. Dla Aelin droga do tronu Terrasenu dopiero się rozpoczęła. Młoda królowa cały czas poznaje swoje dziedzictwo i uczy się swojej magii. Im więcej jej używa, tym bardziej przekonuje się, jak potężny jest ogień krążący w jej żyłach.Ale wie, że toczącej się wojny nie wygra w pojedynkę. Są przy niej przyjaciele i ukochany Rowan, lecz to nadal za mało wobec mocy Erawana. Nadszedł czas szukania sprzymierzeńców. Kto odpowie na wezwanie królowej Terrasenu?Dla Aelin nie ma już odwrotu, świat, który zna, chwieje się w posadach pod naporem sił ciemności. Wrogowie otaczają ją ze wszystkich stron, w szranki poza Erawanem staje także legendarna, bezlitosna królowa Fae, która najwyraźniej ma wobec Aelin własne plany... Kiedy gra toczy się o tak wysoką stawkę, trzeba umieć poświęcić to, co najcenniejsze. Czasami jednak cena za zwycięstwo okazuje się zbyt wysoka... 
Szklany Tron mam jeszcze nieprzeczytany w całości, ale napewno po nadrobieniu poprzednich tomów sięgnę po piątą część. 
Premiera 26 kwietnia

5. Pieśń jutra, Samantha Shannon
Po krwawych i brutalnych walkach Paige Mahoney zyskała odpowiedzialną funkcję – została wybrana Zwierzchniczką. Pod rządami ma teraz całą populację londyńskich kryminalistów. Wystąpiła przeciwko Jaxonowi Hallowi. Narobiła sobie żądnych krwi wrogów, z których każdy czeka na jej najmniejszy błąd. Teraz zadanie ustabilizowania sytuacji w podzielonym podziemiu będzie prawdziwym wyzwaniem. Panowanie Paige może szybko dobiec końca. Wszystko przez wprowadzenie Tarczy Czuciowej, śmiertelnej technologii, która przyniesie zgubę społeczności jasnowidzów i… całemu światu, jaki znają.
Nie czytałam i nie mam pozostałych części, ale cała trylogia mnie zaciekawiła i chętnie po nią sięgnę. 
Premiera 26 kwietnia


To pięć książek, które mają swoją premierę w przyszłym miesiącu, na pewno to nie wszystkie, ale tylko te w jakimś stopniu mnie zaciekawiły. Piszcie na jakie premiery wy czekacie i czy znalazły się na powyższej liście. 

2 komentarze:

 1. Jestem pierwszy raz u Ciebie na blogu i już się przestraszyłem, że nie ma przycisku obserwacji haha :D Czekam na swój egz. recenzencki "Imperium" i już nie mogę doczekać się lektury <3

  Hubert z thelunabook
  http://maasonpl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O takich rzeczach się nie zapomina ;) Jak tylko dostaniesz książkę, to życzę przyjemnej lektury i oczekuje szybkiej recenzji :)

   Usuń

Instagram