środa, 21 grudnia 2016

Najlepsze książki na świętaŚwięta tuż, tuż, dlatego chcę wam zaprezentować kilka książek, które warto przeczytać w tym magicznym okresie lub można je podarować komuś bliskiemu.
1. Opowieść wigilijna

Tytuł: Opowieść wigilijna
Autor: Charles Dickens
Liczba stron: 88
Opis: W ogarniętym bożonarodzeniowym nastrojem Londynie jest tylko jedna osoba, która się ze świąt nie cieszy. To Ebenezer Scrooge - skąpiec jakich mało. Nie świętuje, życie poświęcił na oszczędzanie, nie widzi powodu, dla którego miałby zmienić na czas świąt swoje zwykłe obyczaje. Nawet się nie spodziewa, że te święta odmienią jego los, a najbliższe noce zdecydują o jego dalszym życiu. Ebenezer, za sprawą swojego zmarłego przyjaciela, spotyka trzy duchy...


Chyba każdy z nas zna opowieść o Ebenezerze Scrooge'u. Według mnie jet to pozycja obowiązkowa podczas każdego Bożego Narodzenia. Książka nie jest długa, a ma jakże uniwersalny przekaz i bardzo ciekawą fabułę. Jeśli ktoś jeszcze nie przeczytał tej opowieści, w co wątpię, koniecznie to nadróbcie.2. Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań

Tytuł: Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań
Autor: Kelly LinkHolly BlackGayle FormanDavid LevithanAlly CarterKiersten WhiteMyra McEntireStephanie PerkinsLaini TaylorJenny HanRainbow RowellMatt de la Peña
Liczba stron: 432
OpisZnana piosenkarka udaje kogoś innego, by uciec przed sławą. Skazany na prace społeczne młodociany przestępca musi wziąć udział w przygotowaniach do jasełek i zakochuje się w najbardziej nieodpowiedniej dla niego osobie. Dziewczyna adoptowana przez Świętego Mikołaja zastanawia się, czy dla miłości jest gotowa opuścić krainę elfów… 
Nieważne, skąd pochodzisz, czy jesteś elfem czy zagubionym w świecie dorosłych nastolatkiem – uwierz w magię świąt!
A jeśli nie uwierzysz – czy to oznacza, że ona nie istnieje?
Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś podarował nam miłość.Książka ta jest zbiorem dwunastu opowiadań napisana przez znanych autorów XX wieku. Wszystkie opowiadania skupiają się na tematyce miłości i Bożego Narodzenia. Zbiór opowiadań został wydany w zeszłym roku, ale już zyskał uznanie. Myślę, że jeśli ktoś nie zna tych opowieści, niech koniecznie się z nimi zapozna. 

3. Lew, czarownica i stara szafa 

Tytuł: Lew, czarownica i stara szafa
Autor: Clive Staples Lewis
Liczba stron: 182
Opis: Nieznany świat czeka za drzwiami trzeba je tylko otworzyć. Narnia skuta wiecznym mrozem kraina, która czeka na wyzwolenie. Czworo śmiałków wchodzi przez drzwi szafy do Narnii, świata zniewolonego mocą Białej Czarownicy. I gdy prawie nie ma już nadziei, powrót Wielkiego Lwa Aslana staje się zwiastunem zmian- ale nie za darmo.

Zapewne wiele osób pamięta tę książkę. Dla mnie jest to historia dzieciństwa. Choć cała nie opowiada o świętach, to mam tam motyw zimy i Bożego Narodzenia. Jak wiadomo C.S. Lewis był wierzącym człowiekiem i w jego książkach możemy znaleźć wiele nawiązań do Biblii. 
Opowieści z Narnii idealnie nadają się do poczytania w Wigilijny wieczór, zaraz po wieczerzy czy w inny świąteczny dzień. 

Tak prezentuje się lista moich ulubionych zimowych książek, do których będę starała się wracać co roku. A wy macie jakieś świąteczne pozycje, be zktórych nie widzicie Bożego Narodzenia? 

2 komentarze:

  1. Opowieści z Narnii - Nie tylko pierwsza część, ale wszystkie - to idealna lektura na zimowe wieczory. Ja osobiście właśnie w tej porze roku najbardziej lubię wracać do przygód rodzeństwa Pevensie i reszty!

    czytajacpomiedzywersami.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio po raz pierwszy w życiu przeczytałam "Opowieści z Narnii..." które tu wymieniłaś i zakochałam się w tej książce :) Na pewno sięgnę po pozostałe części ;)
    Pozdrawiam! Dolina Książek

    OdpowiedzUsuń

Instagram