niedziela, 14 maja 2017

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz, J. K. Rowling


Dzisiejsza recenzja to moja opinia o scenariuszu Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć, na którego podstawie powstał film o tym samym tytule. Zapraszam serdecznie.


Pobyt magizoologa Newta Skamandera w Nowym Jorku miał być tylko krótką przerwą w podróży. Jednak gdy ginie jego magiczna walizka i fantastyczne zwierzęta wydostają się na wolność, zaczynają się prawdziwe kłopoty.
Scenariusz filmowy Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć to nowa, oryginalna opowieść inspirowana podręcznikiem dla uczniów Hogwartu autorstwa Newta Skamandera. J.K. Rowling, autorka bestsellerowej, uwielbianej na całym świecie serii o Harrym Potterze, tym razem debiutuje w roli scenarzystki filmowej. Jest to epicka, pełna przygód opowieść w najlepszym wydaniu; fantastyczna galeria niesamowitych postaci i magicznych stworzeń. [...] 

lubimyczytac.pl

Muszę się przyznać, że nie oglądałam jeszcze filmu, ale po przeczytaniu tego scenariusza, muszę to jak najszybciej nadrobić. Nie będę opowiadać wam wiele o fabule, bo chyba większość słyszała już o filmie lub książce. Fantastyczne zwierzęta... zamówiłam pod wpływem impulsu, bo niejako wcześniej mało mówiło się o tym wydaniu. Szczerze, to przed zobaczeniem scenariusza na Nieprzeczytane, w ogóle o nim nie wiedziałam. Książkę przeczytałam w kilka godzin, gdyż jak większość wie, tekst dramatyczny strasznie szybko się czyta. 
Podczas czytania wiele nie zaskakiwało, bo nie przeczuwał takich zwrotów akcji i tylu ciekawych wydarzeń. Akcja toczy się wartko i niczego nie brakowało jej pod względem merytorycznym. Jednak nie wiem jak autorka chcę rozwinąć dalej tę historię, bo słyszałam, że mają powstać aż trzy filmy o Newcie Skamanderze. Jak dla mnie historia skończyła się w tym momencie, może z wyjątkiem historii Grindewalda, a poza tym to nie mam zielonego pojęcia co może się dziać dalej. Jednak nie przejmujmy się tym teraz.
Scenariusz urozmaica również jego piękne wydanie, w którym każda strona jest pięknie ozdobiona co widać na załączonym obrazku. 


Według mnie Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz to ciekawy dodatek do serii o Harrym Potterze, mimo że nie odnosi się on bezpośrednio do bohaterów z siedmiu tomów opowieści to warto mieć go na swojej półce. 

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz dostaje ode mnie 9/10 gwiazdek.

Liczba stron: 312
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2017

2 komentarze:

  1. Z tego co ja wiem, ma być 5 części "Fantastycznych zwierząt". Zgadzam się, to bardzo ciekawy dodatek i miło się go czytało. Ja najpierw obejrzałam film, dopiero sięgnęłam po scenariusz i nie żałuję tego. To jednak z niewielu pozycji, gdzie najpierw powinno się obejrzeć ekranizację. Czuć tutaj poza tym pióro Rowling, czego niestety zabrakło np. w przeklętym dziecku.
    Pozdrawiam serdecznie
    Zapraszam tez do siebie: biblioteka-feniksa.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę w końcu ją kupić i przeczytać, wstyd, że jeszcze jej nie mam :O

    OdpowiedzUsuń

Instagram