poniedziałek, 29 maja 2017

Ogród małych kroków, Abbi Waxman PRZEDPREMIEROWO


Dziś mam dla was PRZEDPREMIEROWĄ recenzję książki Abbi Waxman Ogród małych kroków, którą mogłam przeczytać dzięki uprzejmości Wydawnictwa Otwarte. Nie spodziewałam się czegoś tak dobrego i wspaniałego.

Minęły trzy lata, odkąd Lily w wypadku straciła męża. Udaje jej się normalnie funkcjonować, nawet odnosi sukcesy jako ilustratorka w wydawnictwie, jednak wciąż bardzo tęskni za ukochanym. Jak ognia unika nawiązywania nowych znajomości, a czas wolny spędza w towarzystwie córek i rozrywkowej siostry. Dlatego gdy w ramach przygotowań do nowego projektu firma wysyła ją na kurs ogrodnictwa, Lily zabiera rodzinę ze sobą. Dziewczyny świetnie się bawią, a jej udaje się na kilka chwil zapomnieć o tęsknocie.Szybko okazuje się, że sadzenie roślin i pielenie grządek to nie tylko przyjemne hobby, ale też okazja, by spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy i skonfrontować się z niewygodną prawdą o sobie samej.

lubimyczytac.pl

Powieść Abbi Waxman to ciepła i pełna miłości książka o tym, jak życie człowieka może się zmienić w zaledwie sześć tygodni. Główną bohaterką jest Lilian, która kilka lat wcześniej straciła ukochanego męża, a nadal ciężko jej się otrząsnąć z tego co się stało. Mimo swego złego stanu psychicznego nadal opiekuje się ona swoimi dwoma córkami - Annabel i Clare. Dziewczynki starają się ją wspierać jak tylko mogą, z pomocą im idzie siostra bohaterki, która wspiera Lily w tych trudnych momentach od zawsze. Lilian zajmuje się ilustrowaniem książek, przewodników i sama tworzy różnego rodzaje projekty i rysunki, w tym plan swojego wymarzonego ogrodu. Na początku dowiadujemy się, że Lily dostała nowe zlecenie, a mianowicie zilustrowanie przewodnika po warzywach, owocach, kwiatach i innych roślinach. W tym celu szef zapisuje ją na kurs ogrodnictwa, na który może uczęszczać ze swoimi dziećmi i siostrą. Najpierw bohaterka nie jest pozytywnie nastawiona do pracy w ogrodzie, jednak z tydzień na tydzień coraz lepiej się czuje w towarzystwie znajomych z kursu.
Razem z Lili przeżywamy jej wzloty i upadki. W powieści nie brakuje wielu zabawnych, ale też poważnych momentów. Możemy się śmiać, zamartwiać i zakochiwać z Lilian, która jest wspaniale wykreowaną bohaterką. Pełną werwy, ale też niejednokrotnie objawiającego się spokoju i umiaru.
Książkę czytało mi się bardzo szybko i wkręciłam się na 100% , choć najpierw się tego nie spodziewałam i uważałam, będzie to kolejna lektura nie warta zapamiętania. Mimo wszystko zmieniłam zdanie diametralnie. Jak to mówią, nie oceniaj książki po okładce, ale w tym przypadku okładka jest tak samo cudowna co wnętrze. Powieść urozmaicają porady ogrodnicze po każdym rozdziale. Dzięki nim można dowiedzieć się czegoś o uprawie buraków, pomidorów czy dyni.
Z całego serca polecam wam Ogród małych kroków Abbi Waxman. Naprawdę warto poznać historię opisaną w powieści. Myślę, że się nie zawiedziecie. Gdy tylko książka wejdzie do sprzedaży, koniecznie ją kupcie stacjonarnie lub przez internet.

Ogród małych kroków dostaje ode mnie 8/10 gwiazdek

Liczba stron: 344
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 14 czerwca 2017


Za możliwość przeczytania tej książki i za zaufanie, dziękuję Wydawnictwu Otwartemu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram