piątek, 10 lutego 2017

Drugie życie Bree Tanner, Stephenie Meyer

Tytuł: Drugie życie Bree Tanner
Autor: Stephenie Meyer
Cykl: Zmierzch (#3,5)
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 201
Opis: Powieść na motywach trzeciej części sagi Zmierzch – „Zaćmienia”. Opisuje losy Bree Tanner, ważnej postaci z „Zaćmienia”, która staje się wampirem. Akcja książki rozgrywa się w świecie wampirów, tak mrocznym i złowrogim, jak nigdy dotąd. „Drugie życie Bree Tanner” to połączenie tajemnicy, suspensu i romantycznej intrygi.


Z początkiem roku (wiem, mam słaby refleks) przeczytałam krótką nowelkę Stephenie Meyer, która opisuje przygody tytułowej Bree Tanner. Postanowiłam przeczytać tę książkę, ze względu na to, że jest uzupełnieniem sagi Zmierzch, którą bardzo lubię i mam do niej pewnien sentymen. 

Dzięki tej krótkiej książce możemy dowiedzieć się co działo się w Seattle, gdy rodzina Cullenów jeszcze niczego nie przeczuwała. Narracja jest prowadzona z perspektywy nowonarodzonej Bree, która jako głowna bohaterka noweli, niezbyt dobrze jest wykreowana. Mało o niej wiadomo, a w swoich rozmyślaniach bardziej skupia się na czymś innym. Razem z Bree poznajemy Diega, który towarzyszy wampirzycy na początkowych kartach książki. Razem chowają się przed słońcem, dużo rozmawiają i chodzą na polowania. W powieściach Stephenie Meyer trudno o nie znalezienie wątku miłosnego. W tym dodatku również on jest, ale nie tak głęboki jak ten Belli i Edwarda. Książeczka wnosi do cyklu informacje, o których czytelnik nie miał pojęcia czytając cztery główne części. 

Ja bardzo szybko przeczytałam to ze względu na małą ilość stron i naprawdę spore litery, które jak mniemam miały dodać objętości. 

Szczerze mówiąc, nowelkę warto przeczytać ze względu, aby dowiedzieć się czegoś więcej, choć do szczęścia to nie jest potrzebne. Drugie życie Bree Tanner dostaje ode mnie 5/102 komentarze:

 1. Awwwww Zmierzch!!! Jak niska twoja ocena by nie była to i tak ZMIERZCH <3

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest niska. Od początku gimnazjum mam sentyment do tej sagi i nigdy nie stwierdziłam, że to jest słabe. Może są niedociągnięcia, ale napewno nie mówię źle :D

   Usuń

Instagram